DEGUSTACE PAVLOV BIOVÍNO z PÁLAVY vinohrad Pavlov VÍNO Z PÁLAVSKÝCH VRCHŮ Degustační sklep Pavlov DEGUSTACE V TRADIČNÍM MORAVSKÉM SKLÍPKU

Kontakt

Degustace Pavlov

Degustace v Pavlově ve vinném sklepě při návštěvě Moravy je téměř povinnost. Ochutnejte Moravu všemi smysly!
Pokud byste si přáli vytvořit rezervaci termínu na degustaci v Pavlově ve vinném sklepě nebo pokud na nás máte jakýkoliv dotaz, můžete použit kontaktní formulář, napsat nám na níže uvedenou emailovou adresu nebo nám přímo zavolat na naše telefonní číslo. Budeme se na vás těšit!

Josef Abrle

Pavlov 692 01, ulice Česká 93, sklep číslo 71

Napište nám 


  beruska

  Kde nás v Pavlově najdete

  Degustační sklep Pavlov

  Degustace vín sklep Pavlov

  Pavlov je obec v okrese Břeclav nacházející se na úpatí Pavlovských vrchů při pravém (jižním) břehu vodní nádrže Nové Mlýny asi 8 km severně od Mikulova. Žije zde 592 obyvatel. Hlavním zdrojem bohatství obce vždy bylo vinařství. Už počátkem 17. století se zde pěstovala vinná réva na více než polovině půdy. Jedná se o vinařskou obec v Mikulovské vinařské podoblasti (viniční tratě Pod Pannama, Nad jezerem, Pod Pálavou, Slunný vrch, U Božích muk, Nová hora, Stará hora, Na výsluní, Sahara). 

  Vinařské sklepní domy, z nichž devatenáct je památkově chráněno, pocházejí ze 17. století. Obývali je drobnější majitelé vinic živící se převážně zpracováním vína. V přízemí lze vidět vstup do lisovny a do sklepa, na patře žil vinař se svou rodinou. Segmentově ukončený štít se šiškou a nikou pro sošku světce nese prvky baroka a je ovlivněn městskou architekturou blízkého Mikulova. Zdobnost štítů dokumentuje, jak bohatou vinařskou obcí Pavlov byl.